MENIU

Maskvoje nugriaudėjo didysis „Mashina Vremeni“ turo koncertas: šėlo keliasdešimt tūkstančių sirgalių

2019-07-02

Iki vienos garsiausių Rusijos roko grupių „Mashina Vremeni“ viešnagės ir 50-mečio koncertų Lietuvoje lieka vis mažiau laiko, o grupės turas įsisiūbuoja. Tradiciškai savo didįjį jubiliejinio turo koncertą roko legendos surengė Maskvoje, tik šįkart stadione.

 

Lyginant su grupės 30-mečio ar 40-mečio koncertais, šis pasirodymas buvo išskirtinis tuo, kad jame nepasirodė buvę „Mashina Vremeni“ muzikantai. Šią žinią spaudos konferencijoje prieš pat didįjį pasirodymą paskelbė grupės lyderis Andrejus Makarevičius. Be to, grupė pateikė ir daugiau staigmenų, taip tarsi sulaužydama nusistovėjusias jubiliejinių koncertų tradicijas.

 

Nors keliasdešimt tūkstančių stadione susirinkusių žiūrovų užbūrė iki skausmo pažįstami vienas po kito atliekami „Mashina Vremeni“ hitai, grupė nepabūgo į koncertinę programą įtraukti ir keleto naujesnių kūrinių. Negana to, pažadėjusi sudrebinti stadioną, pirmajai koncerto daliai „Mashina Vremeni“ pasirinko nemažai baladžių ir vidutinio tempo kūrinių. Tačiau stebint publikos reakcijas ir įsitraukimą, abejonių dėl tokio sprendimo nekilo – grupė puikiai pažįsta savo klausytojus ir žino, kaip jiems įtikti.

 

Kiek anksčiau, prieš prasidedant turui, A. Makarevičius ne kartą pabrėžė, kad nori, jog jubiliejinėje koncertinėje programoje būtų daugiau akustinio skambesio. Atrodo, savo norus jis įgyvendina. Tai padaryti nėra sunku, nes, kaip sakė grupės lyderis, „Mashina Vremeni“ – tai grupė, kuri gali dainuoti, ką nori, kur nori, su kuo nori ir kam nori.

 

„Ruošiant programą, mums buvo labai sunku atrinkti tokius kūrinius, kurie patiktų visiems. Todėl mes nusprendėme padaryti miksą. Seniausias dainas derinome su tiesiog senomis, o šias su vidutiniškai senomis ir naujomis“, – koncerto metu sakė A. Makarevičius.

 

Didžiuliai ekranai ir nepriekaištinga garso kokybė – techninės detalės, dėl kurių gerų žodžių grupei po koncerto negailėjo nei publika, nei muzikos žinovai. Negana to, ištikimiausi grupės gerbėjai buvo pakviesti į stadioną atvykti anksčiau ir pažiūrėti specialiai šiam pasirodymui sukurto nuotaikingo dokumentinio filmo, kuriame parodyta ir daug kadrų iš grupės archyvų, ir interviu su grupės nariais. Galima sakyti, „Mashina Vremeni“ apšildė patys save.

 

Tačiau, kaip pastebėjo Rusijos laikraštis „Kommersant“, pasirodymas Maskvoje – tai ne tik koncertas, bet ir parodymas, kokia gyva ir aktyvi vis dar yra „Mashina Vremeni“. Grupė aktyviai veikia jau 50 metų, o tai yra ilgiau nei bet kuri kita Rusijos roko grupė. Jai teko ištverti ne vieną sunkų laikotarpį: pirmiausia Sovietų Sąjungos, o vėliau ir šiuolaikinės Rusijos suvaržymus, kai grupei buvo uždrausta atvirai pasisakyti jautriomis temomis.

 

„Mashina Vremeni“ buvo įkurta 1969 m. Maskvoje. Grupės įkūrėjas, lyderis ir siela, daugumos dainų autorius yra Andrejus Makarevičius. Grupės kūryboje susipina klasikinis rokas, bliuzas ir Rusijos bardų muzika. Šių metų vasarį veiklos 50-mečio turą pardėję atlikėjai jį baigti planuoja tik 2020 metais. Turo koncertuose skamba geriausi kūriniai, sukurti nuo 70-ųjų metų pradžios iki 2010-ųjų pabaigos.

 

„Mashina Vremeni“ 50-mečio koncertas Vilniuje spalio 22 d. „Cozy by Siemens arena“. Bilietus platina „Tiketa“.